Beseda se spisovatelem Josefem Benešem

V úterý 8. 10. 2024 nás navštívil spisovatel Josef Beneš. Dovezl nám ukázat své knížky, ze kterých nám také přečetl úryvek. Zároveň jsme shlédli film o samotné výrobě knížek a vzniku ilustrací. Video zachycovalo proces od tisku až po závěrečnou kompletaci knížky v knihárně.

Sovy a dravci

Sovy a dravci se záchranné stanice IKAROS zavítali v pátek 6. 9. 2024 k nám do školy. Děti se dozvěděly mnoho zajímavých informací a celý program si moc užily.

Slavnostní zahájení školního roku 2024/2025

V pondělí 2. září 2024 jsme za přítomnosti pana starosty slavnostně zahájili nový školní rok 2024/2025. Kromě známých tváří jsme také přivítali mezi sebou dva nové prvňáčky. Na všechny jsme se moc těšili.

Přejeme všem žákům hodně štěstí a úspěchů při studiu, ale také mnoho nezapomenutelných zážitků ze společných akcí!

Prázdninové rekonstrukce

I o prázdninách to ve škole žilo! Během této doby došlo k řadě změn - bylo vyměněno dřevěné obložení, došlo k modernizaci elektrického vedení, a také výmalbě stěn v obou třídách. Doufáme, že se v novém prostředí bude žákům líbit a budou zde získávat nejen nové znalosti a vědomosti, ale také si budou vytvářet nové vzpomínky.

Děkujeme vše, kteří se na proměně školy podíleli - děkujeme za Vaši ochotu a pomoc. Bez Vás by to nešlo!

Slavnostní ukončení školního roku

V pátek 28. 6. 2024 jsme ukončili školní rok 2023/2024. Rozdali jsme vysvědčení i odměny za sběr papíru a oleje. Rozloučili jsme se také se šesti žáky páté třídy, které čeká od září nová výzva. My jim do této nové etapy života přejeme mnoho štěstí a úspěchů při studiu i v osobním životě.

Všem přejeme krásné a pohodové prázdniny. :)

Dopravní soutěž

V pátek 3. 5. 2024 proběhla v Moravských Budějovicích soutěž Mladých cyklistů. I za naši školu se zúčastnilo čtyřčlenné družsvo, složené za žáků 4. a 5. ročníku. Soutěžící absolvovali jízdu na dopravním hřišti, jízdu zručnosti a napsali si test z pravidel silničního provozu a první pomoci. Naše škola si ze soutěže odvezla pěkné páté místo.

Děkujeme našim žákům za vzornou účast :).

Orientační závod

V úterý 30. 4. 2024 jsme již tradičně uspořádali orientační závod. Ráno se na trať dlouhou asi 7,5 km vydalo 5 smíšených týmů. Závod byl napínavý až do úplného konce. V cíli si děti opékly párky a předávaly se diplomy i s odměnami. Počasí nám přálo, trať byla dlouhá a pustili se do ní úplně všichni, i ti nejmaldší, tak jsme vše zdárně zvládli!

Jsme cyklisté!

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 absolvovali žáci čtvrtého a pátého ročníku výuku na Dopravním hřišti v Moravských Budějovicích. Zde úspěšně složili test z teoretické části, a také zvládli praktickou část zkoušky- jízdu na kole. Všichni si tak odvezli domů průkaz cyklisty.

Návštěva Jemnice

V pondělí 15. 4. 2024 se žáci čtvrtého a pátého ročníku vydali na Den otevřených dveří na Základní školu v Jemnici. Zde si za doprovodu dvou žáků devátého ročníku prošli celou školu, podívali se do odborných učeben a také měli možnost nahlédnout do výuky některých tříd 1. i 2. stupně.

Děkujeme za možnost prohlédnout si školu a doprovodu za úžasný výklad a zodpovězení všech otázek.