Karneval ve škole

V pátek 23. 2. bylo u nás ve škole živo a veselo! Děti i paní učitelky se převlékly do různých masek a kostýmů. Karnevalové dopoledne začalo jejich promenádou. Nejoriginálnější bytosti byly odměněny diplomem a sladkostí. Ale i ostatní dostaly drobnou sladkost a diplom za účast. Následně jsme si všichni zatancovaly a děti si zahrály různé hry.

Třída starších žáků si pro nás připravila fotokoutek i s nejrůznějšími rekvizitami, který jsme si moc užily. Snad každý se zde na památku letošního karnevalu nechat vyfotit.

Karnevalový rej jsme si všichni moc užily a už teď se těšíme na další společně akce.

Tříkrálová sbírka

V sobotu 13. 1. 2024 chodily skupiny "králů" po koledě v Mladoňovicích a Dobré Vodě. Role králů se opět po roce ujali žáci naší školy. Ke koledě přidali i přání všeho dobrého do nového roku. Získané prostředky pomohou statisícům lidí v nouzi.

Všem občanům děkujeme za jejich štědrost.

Vánoční besídka

Vánoční dopoledne 21. prosince jsme zahájili venkovním prskáním prskavek a poté jsme se již přesunuli do školy. Nejprve jsme si všichni společně zazpívali pár tradičních, ale i moderních vánočních písní, a pak následovalo anglické divadlo o Popelce, které si pro nás přichystali žáci 4. a 5. ročníku. Představení sklidilo velký úspěch a herci se dočkali potlesku. Čekání jsme si ještě zkrátili židličkovanou. Poté jsme se již mohli vrhnout na kupu dárků, která na nás všechny čekala pod stromkem. Každý si našel dárek, který rozbalil a i ta nejmenší maličkost každého z nás zahřála u srdce a vykouzlila úsměv na tváři.

Přejeme všem krásné a pohodové Vánoce strávené s rodinou a s blízkými, a také hodně zdraví a pevné nervy do dalšího roku!

Vánoční dílničky

Blíží se čas Vánoc a v naší škole se opět uskutečnily vánoční dílničky pro děti a jejich blízké. Vytvořit si dekorace a přitom si popovídat, odpočinout si od každodenního shonu a strávit čas se svými dětmi, je velmi příjemné a zábavné.

Každý si mohl vybrat, co si vyrobí, možností bylo mnoho, nejen co se týče výrobků, ale i materiálu. A po práci zbyl i čas na občerstvení u sladkých či slaných dobrot a punče.

Věříme, že si páteční odpoledne všichni zúčastnění užili a těšíme se na další milá setkání.

Barevný týden

V týdnu od 27. 11. do 1. 12. se na naší škole konala skvělá akce - Barevný týden! Každý den jsme se všichni oblékli do jedné barvy a škola se tak proměnila v živou paletu barev. Bylo to zábavné nejen pro děti, které se pilně připravovaly, ale i pro učitelky.

Pondělí se neslo v duchu zelené barvy, úterý v černé barvě. Ve středu jsme všichni přišli v modrém a ve čtvrtek jsme si rozsvítili školu jako sluníčka ve žlutém. Týden jsme ukončili v pátek duhovou barvou.

Truhlářství Karásek

V úterý 24. 10. 2023 jsme navštívili místní dílnu Truhlářství Karásek. Žáci se lépe seznámili s profesí truhláře. Měli možnost si prohlédnout různé stroje a nářadí, které truhláři potřebují ke své práci. V neposlední řadě si každý mohl vyzkoušet práci s hoblíkem.

Adaptační den

Ve čtvrtek 7. 9. 2023 jsme všichni společně vyrazili na adaptační den. Hned ráno jsme se vydali do nedalekého tábora k Hornicím, kde jsme si rozdělali oheň a opekli si párečky.Smyslem tohoto dne bylo, aby naši noví prvňáčci lépe poznali starší spolužáky. Společně jsme si tak užili krásné a slunečné dopoledne, a s úsměvem na tváři jsme se vraceli zpět do školy. Teď se již těšíme na vše nové, co se letos naučíme a poznáme.

Zahájení školního roku 2023/2024

V pondělí 4. 9. 2023 jsme slavnostně zahájili nový školní rok 2023/2024. Společně s panem starostou jsme přivítali šest nových prvňáčků.

Všem žákům přejeme úspěšný školní rok.

Ukončení školního roku 2022/2023

V pátek 30. 6. jsme slavnostně ukončili školní rok 2022/2023. V tomto roce jsme si společně užili spoustu krásných dní a zábavy, ale také jsme se naučili spoustu nového.

Všem odcházejícím žákům přejeme hodně štěstí při jejich další cestě studiem a na ostatní se těšíme opět v září :)